Jistě víte, že i děti potřebují sedět, ovšem vybrat dětské židle není tak snadné. Nejenže se potýkáme s tím, co vyžadují potřeby dítěte, ale také s barevnými kombinacemi, materiály a v neposlední řadě se to musí líbit nám i našemu potomkovi. Nemyslíte?
Dětská vs. běžná židle
Proč kupovat dětskou židli, když děti stejně rostou? Proč nekoupit raději rovnou klasickou židli, která jim vydrží až do studentských let? Odpověď je jednoduchá – zdravá záda a komfort dítěte.
Židle musí být totiž stavěna tak, že nohy jsou v úhlu 90 stupňů, a to platí pro klasické i dětské. Právě tento úhel zaručuje při opření správný a pohodlný sed. Sedací nábytek v tomto určitě nepodceňujte, jelikož je dokázáno, že má u dětí i vliv nejen na jejich záda, ale i pozornost.
Vžijte se do situace, že měříte 180 centimetrů (ano, možná jsme se trefili do někoho, kdo se do takové situace vůbec vžívat nemusí) a sedíte na stoličce, kterou používají pro děti v mateřské škole. A teď vám dají úkol, že zde máte sedět 5 dní v týdnu, každý den dejme tomu 6 hodin. Věřte mi, že to nebude příjemných 6 hodin, na konci týdne budete rádi, že se vrátíte ke „klasické“ variantě. Proto apeluji – když budete chtít ušetřit a koupíte rozměrově běžnou židli, tak dítě bude trpět tak, jak byste trpěli vy, kdybyste užívali tu malou stoličku z mateřské školy.
Kvalita a bezpečí jsou základ
Dětské židle patří do skupiny nábytku, které musí mít několik zásadních parametru, ostatně jako vše v kategorii dětského nábytku. V první řadě by neměl mít ostré hrany, které mohou způsobit poranění; konstrukce by měla být stabilní; materiál by měl být pevný, ale zároveň lehký. To jsou asi základní parametry, podle kterých doporučujeme vybírat. Zkuste židle například z tohoto e-shopu, parametry mají všechny perfektní, design a barva už je jen na vás a vašich potomcích.